Psychoterapia indywidualna​

Psychoterapia indywidualna jest bezcennym wsparciem dla osób borykających się z różnorodnymi wyzwaniami emocjonalnymi i życiowymi. To proces terapeutyczny, który pozwala pacjentom na eksplorację swoich myśli, uczuć i doświadczeń w bezpiecznej i wspierającej atmosferze. Ta forma terapii może być szczególnie pomocna dla osób cierpiących z powodu depresji, lęku, traumy, problemów związanych z relacjami czy trudnościami w radzeniu sobie ze stresem. Psychoterapia jest uznaną i skuteczną metodą leczenia zaburzeń i trudności psychicznych.

Mogą z niej korzystać nie tylko osoby z wykrytą jednostką chorobową (np. depresją), ale również osoby, które zmagają się z trudnymi wydarzeniami, mają problemy z nawiązywaniem relacji lub z dążeniem do swoich celów. Psychoterapeuci w Naszym Centrum specjalizują się w terapii indywidualnej w nurcie poznawczo-behawioralnym lub gestalt. Oferujemy swoim pacjentom wsparcie oraz umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnościami. Dzięki tej formie terapii, klienci mogą eksplorować swoje uczucia, myśli i zachowania w sposób, który pozwala im zrozumieć lepiej samych siebie oraz znaleźć zdrowsze sposoby radzenia sobie z trudnościami. 

Psychoterapia indywidualna w naszym Centrum trwa 50 minut i może odbywać się zarówno w gabinecie, jak i online. Pacjent wraz z terapeutą przyglądają się podczas terapii aktualnym i przeszłym zdarzeniom z życia pacjenta. Robią to w celu nadania nowego znaczenia i zastanowienia się, jak poprawić poziom funkcjonowania pacjenta oraz jego jakość życia. W pracy z dorosłymi wykorzystujemy metody z następujących nurtów: poznawczo-behawioralny, gestalt oraz terapia schematów w połączeniu różnych metod pracy np. TSR, ACT, mindfulness. W pracy z pacjentem wyznajemy podejście holistyczne, które nie skupia się tylko i wyłącznie na pracy psychologicznej, ale również nad objawami fizycznymi czy psychosomatyką. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj psychoterapeuta specjalizuje się w jednym z nurtów psychoterapii, a nie w kilku. Dlatego możliwe jest pokierowanie pacjenta z jednego specjalisty, do drugiego w celu jak najbardziej efektywnej terapii.

Ogólny czas trwania jest kwestią bardzo indywidualną. Głównie zależy on od specyfiki problemu, motywacji pacjenta, postawionych celów terapeutycznych oraz od nurtu psychoterapii. Tak więc biorąc pod uwagę te czynniki terapia może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Jeśli czujesz, że emocjonalne wyzwania utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie, psychoterapia indywidualna może być odpowiednią formą wsparcia dla Ciebie.

Nie wahaj się poprosić o pomoc.

Umów się na konsultację!

Konsultacja psychologiczna poprzedza rozpoczęcie terapii indywidualnej.