Założyciele

Agnieszka Gurzyńska

Agnieszka Gurzyńska

Co-Founder | CKO
Dyrektor merytoryczny, pomysłodawca oraz twórca. Psycholog, seksuolog oraz psychoterapeuta CBT & Gestalt z wieloletnim doświadczeniem. W Centrum MOSTY zaopatruje Zespół terapeutyczny w wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, sprawuje nadzór nad jakością usług oraz projektów w zakresie naukowej wiedzy psychologicznej.
Sonia Szytniewska

Sonia Szytniewska

CEO | Manager
Prezes Zarządu, Manager, współtwórca. W Centrum MOSTY nadzoruje pracę Zespołu, odpowiada za koordynowanie projektów oraz nawiązywanie współprac. Dzięki posiadanej wiedzy z zakresu psychologii łączy strategie biznesowe z aktualnymi potrzebami klientów z zakresu zdrowia psychicznego. Dba o jakość oraz dostępność realizowanych usług od strony technicznej.

Specjaliści

Agnieszka Gurzyńska

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Wierzę w ludzi i ich zdolność do zmian. Zajmuje się pomocą psychologiczną, psychoterapią, psychoterapią seksualną indywidualną oraz dla par. Obszarem moich zawodowych zainteresowań jest osobowość ukształtowana nieprawidłowo z pogranicza (borderline).

Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą  w nurcie poznawczo-behawioralnym, seksuologiem, magistrem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończyłam studium podyplomowe Seksuologia Kliniczna. Posiadam certyfikację:

  • Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance And Commitment Therapy) – Dr Kelly Wilson;
  • Terapii Schematów oraz Terapii Schematu dla osób z diagnozą osobowości z pogranicza i narcystycznej – J. Young;
  • „Zastosowanie Mindfulness w obszarze zdrowia psychicznego”; Najnowsze trendy w psychoterapii zaburzeń lękowych – prof. Paul Salkovskis;
  • „Jak sobie radzić ze schematami emocjonalnymi” – dr Robert Leahy;
  • „Dialektyczna Terapia Behawioralna” Ch. Dunkley, M. Swales;
  • „Praca z Ciałem w Procesie Psychoterapii w Podejściu Gestalt”.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), Polskiego Towarzystwa Dialektycznej Terapii Behawioralnej (PTDBT) oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Ukończyłam studia podyplomowe Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej w SWPS w Sopocie. Odbyłam staż kliniczny w Akademii Medycznej w Gdańsku w trakcie zdobywania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Aldona Lipińska

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji w Instytucie Poznawczym. Tytuł magistra psychologii uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim, a szkołę psychoterapii realizuję w Instytucie Poznawczym.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w licznych fundacjach wspierających osoby w kryzysach psychicznych i żałobie oraz w telefonie kryzysowym dla osób dorosłych. Stale poszerzam swoją wiedzę oraz doświadczenie uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach oraz warsztatach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
 
Pracuję z osobami dorosłymi z różnymi trudnościami w sferze emocjonalnej. Razem będziemy rozwijać Twoje zasoby i umiejętności. Podstawą naszej współpracy będą Twoje wartości, cele i marzenia.
 

Magdalena Szabelska

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji w Szkole poznawczo-behawioralnej „Crescentia”. Ukończyłam również szkolenie z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach „TSR”. Swoją praktykę opieram na doświadczeniu zdobytym w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim oraz w Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym dla młodzieży „Monar”.

W relacji terapeutycznej cenię sobie holistyczne podejście do procesu diagnostyki oraz psychoterapii. W mojej pracy wykorzystuje głównie metody podejścia poznawczo-behawioralnego, psychoedukację oraz rozwijanie kompetencji społecznych. Tworzę bezpieczną i pełną szacunku przestrzeń, dopasowaną do potrzeb klienta. Stale rozwijam swój warsztat pracy, poprzez uczestniczenie w licznych kursach, szkoleniach oraz superwizjach.

Prywatnie jestem mamą 7-letniego Leona. Uwielbiam podróże oraz gotowanie (dania kuchni Włoskiej i Azjatyckiej). W wolnym czasie lubię oglądać skandynawskie kino oraz spacerować po lesie.

Katarzyna Burghard

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji

Tytuł magistra psychologii uzyskałam na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, kurs z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach ukończyłam w Centrum Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach CTSR. Praktykę zawodową zdobywałam na całodobowym oddziale psychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, Szpitalu Dziecięcym „Polanki” oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Nieustannie poszerzam swoje umiejętności zawodowe, aktywnie uczestnicząc w różnorodnych kursach, szkoleniach oraz procesach superwizji. Zajmuję się pomocą w radzeniu sobie ze stresem, zaburzeniami  lękowymi czy depresją. Pracuje w atmosferze zrozumienia i akceptacji, z mocnym naciskiem na psychoedukację i zmianę sposobu myślenia. Wspólnie z pacjentem ustalamy cele, nad którymi będziemy pracować.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek ( 23 i 14- latki), uwielbiam gotowanie i podróże (zwłaszcza do Włoch).O swój dobrostan dbam śpiewając w chórze gospel. Interesuje się również arteterapią, pracą z ciałem, muzyką i oddechem.