Konsultacje w naszym Centrum przeprowadza mgr Agnieszka Gurzyńska

Wszystko co zaczyna się w człowieku i miedzy ludźmi zaczyna się od kontaktu.

Jeśli doświadczasz kryzysu, ciągłego stresu, zaburzeń psychicznych lub innych trudności, z którymi nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie a osoby z Twojego otoczenia nie są w stanie Ci pomóc, to warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia.

Nie skazuj się na osamotnienie i pogarszanie się Twojego stanu.

Kiedy już to sobie uświadamiasz, pojawia się kolejne wyzwanie, obawa lub wstyd.
Chcę Cię zapewnić- nie będę Cię oceniała– chcę po prostu pomóc. Zadbam też o Twój komfort i bezpieczeństwo podczas spotkań – szanuję Ciebie oraz wszystko z czym przyjdziesz, dotrzymam tajemnicy zawodowej. Kiedy cierpi Twoje ciało to naturalne, że szukasz profesjonalnej pomocy medycznej. Twoja psychika jest co najmniej tak samo ważna jak Twoje ciało.

Wspólnie rozeznamy się w Twojej obecnej sytuacji życiowej, zidentyfikujemy problemy i jego wpływ na Twoje życie. Czasami możesz mieć problem z określeniem źródła czy natury Twoich trudności. Nie martw się, w takiej sytuacji staram się poprzez odpowiednie pytania pomóc Ci to określić.

Moim celem jest ustalenie trzech podstawowych kwestii:

  • Na czym polega problem z perspektywy psychologicznej?
  • Czy narzędzia terapeutyczne, którymi dysponuję oraz zakres wiedzy jaką posiadam będą wystarczające?
  • Czy terapia indywidualna zaspokoi potrzeby, czy też będzie potrzebna inna pomoc, a jeśli tak to jakiego rodzaju?

Jako osoba szukająca pomocy, możesz zadawać pytania i wyrażać swoje wątpliwości. Nie wstydź się korzystać z tej opcji. Im więcej czasu poświęcisz na zastanowienie się, czego potrzebujesz i będziesz o tym mówić otwarcie, tym bardziej zrozumiałe będzie dla Ciebie, co i dlaczego chcę Ci zaproponować. Będziesz też rozumieć poszczególne kroki potrzebne do zmiany, co wpływa również na skuteczność pomocy.

To ważne, gdyż zmiana zależy głównie od Ciebie.

Ja jestem tylko ekspertem od teorii i odpowiadam za diagnozę, udzielanie wsparcia oraz dobór technik pomocy, a Ty jesteś aż ekspertem od SIEBIE i bez Twojego zaangażowania to się nie uda.

Terapia to wspólna podróż 

Gorąco zachęcam do przygotowania się na pierwsze spotkanie przypomnę że nie jest to warunek konieczny, a niewątpliwie nam pomoże.

💭 Jaki jest Twój cel spotkania?

💭 Jakie pytania potrzebujesz mi zadać ?

💭 Jakie ważne informacje o sobie lub swojej sytuacji życiowej chcesz mi przekazać?